TRABZON OF İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kabahasanoğlu Kuran bülbüllerini ödüllendirdi

İmam Hatip Ortaokulları arasındaki “Hafızlık” ve Ezanı Güzel Okuma” yarışmasında birinci olan Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu tarafından ödüllendirildi.   
            Kabahasanoğlu Kuran bülbüllerini ödüllendirdi

28-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-201828-12-2018

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip ortaokulları arası “Genç Muhafızlar ve Genç Bilaller” adlı hafızlık ve ezanı güzel okuma yarışmaları düzenleniyor. Bu kapsamda Trabzon genelinde bulunan İmam Hatip Ortaokulları arasındaki “Hafızlık” ve Ezanı Güzel Okuma” yarışması elemeleri Vakfıkebir Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda yapıldı. “Hafızlık” yarışmasında ve ezanı güzel okuma yarışmasında  Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri birinci oldular. Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu 7/H Yusuf Öztürk Trabzon İl birincisi oldu. “Ezanı Güzel Okuma” yarışmasında Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu 8/H sınıfı öğrencisi Selahattin Bilgin Trabzon İl birincisi oldu. Yine Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu 7/H sınıfı öğrencisi Ensar Harbutoğlu 28 imam hatip ortaokulu arasındaki “Hafızlık” yarışmasında 4. oldu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu şampiyon öğrencileri makamında kabul ederek ödüllendirdi. Ödül töreninde bir konuşma yapan Müdür Kabahasanoğlu, “Bu başarıdan dolayı emeği geçen okul idaresini, hocalarını, ailelerini tebrik ediyorum. Bu öğrencilerimiz hem Zehra Hatun Kuran Kursunda hafızlıklarını yapıyor hem de okullarında eğitim- öğretim görüyorlar. Okulu ve Kuran Kursunu birlikte  başarıyla yürütüyorlar. Bu yavrularımız hem akademik başarıyı hem de hafızlığı birlikte başarıyla yürüttükleri için de ayrıca onları kutluyorum. Adeta çift kanatlı kuş gibi donanıma sahip oluyorlar. İnşallah bu öğrencilerimiz ülkemizin aydınlık geleceğine büyük başarılar sağlayarak önemli katkılarda bulunacaklar. Rabbim yollarını ve bahtlarını açık etsin. Bundan sonra da elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.” Diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris kabahasanoğlu, Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şevket Bulutoğlu, Zehra Hatun Kuran Kursu Müdürü Recep Koç, Kurs hocalarından Arif Öztürk, Yusuf Haşıl, Cemil Ayaloğlu, dereceye giren öğrenciler katıldı.

 

 

Hükümet Konağı Kat3 Of/TRABZON - (0-462) 771 51 47 -- (0-462) 771 51 48 -- (0-462) 771 51 49 -- (0-462) 771 51 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.