TRABZON OF İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uygulamalı Özel Eğitim Kursu başarıyla tamamlandı

Engelli öğrencilerin eğitiminde önemli işlev görecek Uygulamalı Özel Eğitim Kursu Of´ta başarıyla tamamlandı. 
Uygulamalı Özel Eğitim Kursu başarıyla tamamlandı

03-10-201803-10-201803-10-201803-10-2018

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yaygın eğitim çalışmalarına çeşitli eğitim projeleriyle devam ediyor. Bu kapsamda Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde “Ücretli Öğretmenlere Uygulamalı Özel Eğitim Kursu” düzenlendi. 80 saatlik kursa üniversite mezunu Öğretmenlik Formasyon Belgesi olan ve okullarda ücretli öğretmenlik yapan 20 aday katıldı. Kurs; Trabzon Rehberlik Araştırma Merkezi öğretmenlerinden Alican Barut ve Oğuzhan Baki tarafından verildi. 20 kursiyerin kayıt olduğu kurs sonunda 100 soru üzerinden yapılan sınavda 60 puan alan 16 kursiyer başarılı olarak sertifika almaya hak kazandı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılan “Uygulamalı Özel Eğitim  ” Kursunu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Dunay ile birlikte ziyaret ederek kursiyerlerle bir süre sohbet etti. Müdür İdris Kabahasanoğlu sohbette,” Öncelikli olarak böyle anlamlı ve faydalı bir kursa katıldığınız için sizleri tebrik ediyorum. Hem kurs hakkında, hem kursu veren hocalarımızın kursun önem ve ciddiyeti konusundaki tutum ve davranışları nedeniyle de edindiğim bilgiler ile kurs çok verimli geçiyor. Bunun için de kurs hocalarımızın gayret ve çabalarını takdirle karşılıyor, onlara teşekkür ediyorum. Şükürler olsun ki devletimiz özel eğitime muhtaçlar konusunda çok duyarlı hale geldi. Şimdi devletimiz en ücra yerde bir öğrenci varsa da ona araç tahsis ediyor ve okullarında onlara eğitim veriyor. İşte bunlar sosyal devlet olmanın bir gereğidir. Eskiden engelli çocukları olan vatandaşlarımız engelli çocukların sanki kendi suçlarıymış gibi gizlerdi. Bunları kimse bilmesin, duymasın diye özel çaba sarf ederdi. Şimdi velilerimizde de bu manada bir bilinç oluştu. Çocuklarını artık eğitimden yararlanması talebinde bulunuyor. Bizler de onların taleplerini karşılamak ve onlara en iyi eğitimi vermenin gayretini gösteriyoruz. Bu kursa katılan sizler, kendi alanınızla birlikte bu kurs sayesinde iyi bir bilgi ve tecrübe kazandığınızı düşünüyorum. İnşallah hayatta edinmiş olduğunuz bu bilgi ve tecrübelerin faydasını görürsünüz. Ben tekrar siz değerli kursiyerlerimizi ve kurs hocalarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” Diyerek duygularını ifade etti.

 

 

Hükümet Konağı Kat3 Of/TRABZON - (0-462) 771 51 47 -- (0-462) 771 51 48 -- (0-462) 771 51 49 -- (0-462) 771 51 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.